قابلیت های اینترنت 5G

وقتی که استاندارد وایرلس 5G مورد استفاده قرار گیرد سرعت اینترنت خانگی ما تا اندازه ای افزایش پیدا میکندکه میتوانید 4Kفیلم سینمایی و بازی یا نرم افزار و سایر شکل های محتوا را دانلود کنید بدون آنکه اختلالی در آن صورت گیرد.

5G به عنوان نسخه تحول یافته 4G LTE تلقی میشود که درحال حاضر به وفور برای شبکه های وایرلس موبایل به کار برده میشود .

این سیستم  ارتباطی وایرلس فوق العاده سریع برای اپلیکیشن های دیگری که در بیرون از شبکه موبایل قرار دارند نیز به کار برده میشود.

امسال نیز سامسونگ در کنفرانس جهانی موبایل ,روترهای خانگی 5G را به نمایش گذاشت که سرعت آنها نیز بیش از 4 گیگابیت در هر ثانیه است . به این ترتیب با کمک این  نسل اینترنت میتوانید یک بازی 50GB را در عرض دو دقیقه دانلود کنید و اگر حجم یک  فیلم 100GB 4K باشد میتوانید آن را در کمتر از چهار دقیقه دانلود کنید.

البته  سرعت گیگابیتی برای اینترنت به عنوان یک موضوع جدید تلقی نمیشود اما حصول آن نیز به صرف هزینه و زمان نیاز دارد.تنها تعداد اندکی ISP وجود دارد که اینترنت گیگابیتی را برای قسمت هایی از ایالات متحده آمریکا  فراهم میکنند و شاید یکی از دلایل آنکه هنوز به  صورت گسترده در اختیار کاربران قرار نگرفته, این است که زیرساخت های آن به صرفه هزینه نسبتا بالایی نیاز دارند.

بهترین قسمت راجع به موج های میلیمتری 5G این است که ISPها برای ارائه سرعت بالا به زیرساخت های گران قیمت نیاز ندارند.

روتر خانگی  5Gسامسونگ از آنتنی استفاده میکند که در بیرون از پنجره نصب میشود و به روتر WiFi در داخل خانه وصل میشود. این آنتن میتواند موج های میل متری5G را انتقال دهد.

منبع:businessinsider.com