اینترنت 5Gچیست؟

امروزه 5G به عنوان یک نام بزرگ در حوزه اینترنت محسوب میشود.در واقع تحلیلگران معتقدند که 5G میتواند یک صنعت جهانی به ارزش  12 میلیارد دلار را در سراسر جهان ایجاد کند که معادل مبلغ مصرفی مشتریان در سال 2016 است .

متاسفانه هنوز کسی نمیداند که اینترنت 5G تا چه اندازه سریع است زیرا  5G هنوز وجود تخصصی ندارد.بسیاری از سازمان ها قبلا نیز روش های ارائه5G را تست کرده اند.

سامسونگ ادها کرده است که در تلاش است تا  به 7.5Gbps دست یابد در حالیکه نوکیا ادعا کرده است که به دنبال 10Gbps است.همچنین شرکت هواوی چین نیز توانسته است3.6Gbps را مدیریت کند.

وقتی این سرعت را با شبکه EE’s 300Mbps LTE-Aمقایسه میکنید متوجه میشوید که سرعت آن حدود 12 برابر افزایش یافته است.یکی از بزرگترین تراشه  سازان دنیا Qualcomm است که تامین تراشه برخی از غول های تکنولوژی مانند سامسونگ ,ال جی و اپل را بر عهده دارد.مدم اخیر آن نیز  Snapdragon X20, است که پیش بینی شده است در نیمه نخست سال آینده وارد این دسته از تلفن های همراه  شود. 

Qualcomm ادعا کرده است که این مودم ,ستون اصلی راه  اندازی 5G است و دلیل این امر نیز آن است که از سرعت بالای دانلود ,پشتیبانی میکند. 

در حالیکه 5G سرعت بالایی را برای دانلود پیش بینی کرده است اما زمان نهفتگی را نیز کوتاه کرده است .این زمان عبارتست از فاصله زمانی که بین آغاز تلاش برای دانلود و زمان واقعی شروع دانلود وجود دارد.

منبع :trustedreviews.com