قراردادهای ایرانسل با اپراتورهای مجازی

تازه ترین خبرهای منتشر شده  توسط شرکت ایرانسل حاکی از آن هستند که ایرانسل با دو اپراتور مجازی «نگین ارتباطات آوا» و «همراه هوشمند آینده» قراردادی را منعقد کرده است .

اپراتور مجازی شبکه تلفن همراه یا MVNO  (Mobile Virtual Network Operator) یک اپراتور تلفن همراه است که خود عملأ دارای بستر فنی انتقال داده نیست و به‌واسطه عقد قرارداد با اپراتورهای دارای شبکه انتقال داده ,این خدمات را به صورت عمده خریداری و با نشان تجاری و برند خود در بازار خرده‌فروشی عرضه می‌کند.

خبرها حاکی از آن هستند که این دو اپراتور قرار است خدمات تلفن همراه  و پرداخت همراه  را به  صورت گستره برای کاربران فراهم کنندو به این منظور نیز نیاز به همکاری با ایرانسل دارند.

علی‌رضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در مراسم رونمایی از پروژه‌ها و دست‌آوردهای این شرکت در بهمن ماه سال‌جاری، در حضور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفته بود: تاکنون 22 شرکت که متقاضی فعالیت در حوزه اپراتور مجازی بوده‌اندبا ایرانسل مذاکراتی داشته‌اند. از این تعداد، ایرانسل با دو شرکت نگین ارتباطات آوا و همراه هوشمند آینده به مرحله عقد قرارداد رسیده ‌است.

البته ایرانسل قبلا اعلام کرده بود که در تلاش است تا با تمام اپراتورهای مجازی ,همکاری کند اما ظاهرا تا به حال فقط با این دو اپراتور  به توافق رسیده است  

منبع :isna.ir