اینترنت نسل پنجم 5G چیست؟

 با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه اینترنت رخ داده  است شبکه های 5G میتوانند نیازهای همه دستگاههای اینترنتی را برآورده کنند. با این وجود همچنان ,اینترنت 4G نیز از طرفداران خاص خود برخوردار است و همچنان در حال تحول است و در سال های آتی نیز همچنان در دسترس قرار خواهد داشت . برای آنکه اینترنت ما به گستره ای فراتر از اینترنت  4G حرکت کند به هوش و قابلیت های ارتباطی و قدرت پردازشی بالایی نیاز دارد تا در میان شبکه  های مختلف ,منتشر شود و حتی کوچکترین دستگاههای متصل را نیز از قدرت لازم برخوردار میکند تا بتوانند وظایف دشواری را در این زمینه انجام دهند و خدمات و محتوای غنی را نیز راه اندازی کنند. 

 در اصل ,5G به عنوان اولین شبکه ای طراحی شده است که از قابلیت رده بندی برخوردار است و دارای کارکردهای مختلفی است و   برای دستگاههای اینترنتی با قابلیت اتصال به اینترنت ,انرژی فراوانی را تامین میکند.

در واقع 5G این توانایی را برای کاربران فراهم کرده است تا قابلیت های محاسباتی را با قابلیت های ارتباطی تلفیق کند به گونه ای که  حتی وسایل پوشیدنی نیز از قابلیت هایی مانند قدرن محاسبه برخوردار میشوند زیرا شبکه میتواند پردازش های مورد نیاز در این زمینه  را فراهم کند.

شبکه های 5G,سریعتر و هوشمند تر هستند و البته نیاز است که از قابلیت های هوشمند بیشتری نیز برخوردار شوند و به عنوان کانون های شبکه سازی عمل کنند و فقط نقش یک پایانه را ایفا نکنند.

 به همین دلیل است که اینتل در حال کار کردن بر روی تکنولوژی هایی مانند core, edge, است و نقاط تماس برای شبکه را نیز تحت  پوشش قرار داده است تا از شبکه های 5G به صورت کامل بهره ببرند. 

 با توجه به همه این عوامل که به همراه هم کار میکنند این تکنولوژی ممکن است تجارب خارق العاده ای را وارد زندگی واقعی ما کند.

 در اقع این شبکه های  5G نیز از طرح های مجزایی استفاده میکنند و WiFi  را نیز به کار میبرند تا به این طریق به شیوه بهینه ای از انرژی استفاده کنند.نکته دیگری که باید برای شما یادآوری کنیم این است که همه چیز از اشیاء متصل به اینترنت مانند دوربین های ترافیک تا درختانی مجهز به سنسورهای کوجک را میتوان به سرعت مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا به شما کمک کنند در زمان و مکان مورد نیاز ,تصمیمات درستی را اتخاذ کنید .

منبع:qz.com