یوسیم و ویژگی های آن

یوسیم تحت عنوان یک کامپیوتر کوچک تعریف شده  است که میتواند چند برنامه کوچک را تحت پوشش خود قرار دهد.مانند پرداخت قبض موبایل .

در صورتی که یک منطقه, تحت پوشش شبکه اینترنت نسل سوم قرار داشته باشد میتوانید از یو سیم برای برقراری تماس تصویری نیز استفاده کنید.

از طرفی یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فردی که این دسته از سیمکارت ها را  از سیمکارت های معمولی مجزا کرده است این است که از امنیت بالایی برخوردارند به این ترتیب که از یک الگوریتم امنیتی خاص در آنها استفاده شده است و میتوانید از سیمکارت خود در برابر نفوذ افراد دیگر جلوگیری کنید .

همه تماس های ورودی و خروجی شما در سیمکارت یو سیم با استفاده از کلیدهایی مخصوص و قوی تر از کلیدهای مورد استفاده در سیمکارت های معمولی ,رمزگذاری میشوند.

نکته دیگری که سیمکارت های یو سیم را از  سایر سیمکارت های معمولی متمایز میکند این است که از ظرفیت بیشتری برخوردار است و با استفاه از آن میتوانید هزاران تماس را در فهرست مخاطبین خود ذخیره کنید که این امر ,آدرس ایمیل و حتی شماره های تماس دوم و  سوم  و ...  را نیز در بر میگیرد .

 ایرانسل با هدف تسهیل فرآیند تعویض سیم‌کارت و ارتقای سیم کارت معمولی به سیم کارت نسل چهار (یوسیم) با قابلیت اتصال به شبکه نسل چهار (4G/LTE) امکان سفارش تلفنی سیم‌کارت جایگزین و نیز پیگیری انسداد و رفع انسداد سیم‌کارت را فراهم کرد.

 مشترکان ایرانسل می‌توانند در تمامی ساعات و روزهای هفته، از طریق تماس با شماره‌های ۷۰۳۳ و از خطوط ایرانسل و نیز ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ از سایر خطوط درخواست دریافت سیم‌کارت جایگزین را ثبت و یا پیگیری کنند.

منبع :farnet.ir