ویژگی جدید ویندوز 10

مایکروسافت در تلاش است تا بر روی ویژگی جدیدی برای ویندوز10 کار کند که به صورت اتوماتیکی و بلافاصله پس از اینکه کاربر از کامپیوتر دور شد سیستم عامل,شرایطی را فراهم میکند که کامپیوتر,خاموش شود.

این ویژگی در ساختارهای اخیر ویندوز10.تحت عنوانDynamic Lock نامگذاری شده است و طبق گزارش ارائه شده توسط ویندوز سنترال نیز این ویژگی مایکروسافت تحت عنوان (Windows Hello) نامگذاری شده است.

در حال حاضر مایکروسافت, این امکان را برای کاربران ویندوز فراهم کرده  است تا با استفاده از دوربین های Windows Hello و چهره کاربر, وارد کامپیوتر شخصی خود شوند.

کارمندان شرکت های بزرگ تکنولوژی برای قفل کردن دستگاه در زمان بیکاری از ترکیب winkey+L استفاده میکنند اما این ویژگی جدید ,آن را به یک فرآیند اتوماتیک تبدیل میکند.

البته هنوز دقیقا مشخص نشده است که گوگل چگونه عدم فعالیت را تشخیص میدهد اما این احتمال وجود دارد که این شرکت از دستگاههای سازگار با Windows Hello و یا کشف عدم فعالیت استفاده کندو دستگاه را مطابق با آن قفل کند.پیش بینی شده است که مایکروسافت ,Dynamic Lock را  به عنوان قسمتی از بروزرسانی ویندوز 10 در ماه آوریل ارائه کند.

منبع :theverge.com