پشتیبانی فایرفاکس ازویندوز XP و ویستا تا سپتامبر2017

مرورگرهای مختلف وب قبلا پشتیبانی از ویندوز ایکس پی و ویستا را متوقف کرده اند اما این امر در مورد فایرفاکس صدق نمیکرد.آخرین نرم افزار موزیلا نیز میتواند با کامپیوتر شخصی شما به خوبی کار کند.

به هر حال حتی این تیم نیزمحدودیت هایی دارد و به تدریج ,پشتیبانی خود از ویستا و ایکس پی را کم میکند.موزیلا از سال آینده ,کاربران را از سمت این سیستم ها به سیستم عامل های دیگر هدایت میکند و این رویه از مارس 2017 آغاز میشود.

درحالیکه این شرکت در نظر دارد تا پایان پشتیبانی خود را تا اواسط سال آینده اعلام کند ارائه بروزرسانی های امنیتی در ماه سپتامبر متوقف خواهد شد.

البته این امر بدان معنا نیست که فایرفاکس ,کار خود در ویستا و ایکس پی را در سپتامبر متوقف میکند اما با توجه به اینکه اجتناب از مشکلات امنیتی ,بسیار دشوار است ,استفاده از فایرفاکس در این پلتفرم ها نیزبسیار دشوار خواهدبود.

البته مسلما تعداد افرادی که از این سیستم عامل 10 سال قبل استفاده میکنند زیاد نیست به همین دلیل تاثیر این مسئله نیز محدود خواهد بود.

به هر حال اگر هنوز هم بر روی PC کارمیکنید و امکان ارتقاء سیستم خود را به ورژن های جدید ویندوز ندارید از شانس زیادی برخوردار نیستید.

بنابراین اگر میخواهید از اینترنت مدرن در سال بعد نیز استفاده کنید باید OS جدید را در نظر داشته باشید.

منبع: engadget.com