در مورد اینترنت های 4.5G چه میدانید ؟

 

 

ویژگی های سیستم اینترنت های 4G وایرلس :

به طور کل سرویس های اینترنتی 4G به گونه ای از اینترنت های وایرلس  اطلاق میشود که به صورتی بی سیم و نا محدود خدمات اینترنت را به کاربران ارائه میدهند .سیستم های بی سیم و یا وایرلس که سرویس های GSM ، وایرلس LAN ، بولوتوث که شامل سرویس های بولوتوث کامپیوترهای خانگی نیز میشود ، خدمات وابسته به مشتریان ، تکنولوژی های ارتباط جمعی و... را شامل میشوند و به صورتی فراگیر در بین کاربران رونق پیدا کرده اند. اما سرویس های 4G که در اصل وابسته به سیستم های چند گانه تلفن های همراه میشود به کاربران این امکان را میدهد که هرکجا ودر هر زمانی بنا بر تمایل از سرویس های اینترنت های 4G و پشتیبانی های وابسته به آن بهره مند شود .میتوان سرعت اینترنت های 4G را در خوش بینانه ترین حالت بین 100 مگابایت در ثانیه و در حالت های ضعیف و کم سرعت در حدود 1 مگابایت در ثانیه اندازه گیری کرد .

این سرویس ها بنا بر نیاز و تمایل کاربراین توانایی این را خواهند داشت که به صورت های متنوعی در اختیار مشترکین قرار بگیرند و با توجه به بودجه ای که مشترک در نظر دارد. به وی خدمات رسانی خواهند کرد .سرویس های 4G استاندارد با توجه به زمینه و دامنه گسترده ای که در اختیار کاربران قرار میدهند میتوانند برقراری تماس های با کیفیت بالا ، دسترسی به سرویس های Broadband، بازی های انیمیشنی ، تماشای برنامه های تلویزیونی HD، و موارد دیگر را به کاربر عرضه کنند .

 

ویژگی های سیستم اینترنت های 4.5G وایرلس :

سیستم های LTE Advanced  که به عنوان نسل پیشرفته و به روز رسانی شده سرویس های LTE 4G به شمار می آیند در واقع به نوع ارتقاء یافته این سرویس ها اطلاق میشوند. که با سرعتی برابر با 4.5G معرفی میشوند این سرویس ها با بهره مندی به سرعتی به مراتب بالاتر و طیف وسیع تری از کارائی تجربه ای منحصر به فرد را در این حیطه در اختیار کاربران خود قرار خواهند داد . استاندارد سرعت دانلود برای کاربران بین 2x تا 3x از Vanilla LTE تخمین زده شده است .

در سرویس های 4G پیشرفته سرعت دانلودی که در اختیار کاربران قرار گرفته است در حدود 14-2 مگابایت در ثانیه خواهد بود که میانگین سرعت 3x-5x را به کاربران عرضه میکند. در این حالت فاصله زمانی که بین کلیک کردن و دانلود فایل مورد نظر به طول خواهد انجامید تا %50 کاهش خواهد داشت و به 5ms کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که در سرویس های 4G فاصله بین کلیک و دانلود در حدود 12ms تخمین زده شده است .

سرویس های اینترنتی 4.5G با توجه به گستردگی سطح امکانات و پشتیبانی به اینترنت های هوشمند معروف شده اند. با توجه به تکنولوژی فوق العاده ای که در این سرویس ها به کار گرفته شده است این سیستم های اینترنتی این قابلیت را خواهند داشت که بنا بر شرایط و فضا تغییرپذیر باشند و تا 5 کاربر را پشتیبانی کنند. این سرویس های اینترنتی با داشتن سیگنال های قوی تر میتوانند با قدرت بالاتری خدمات رسانی کنند و کاربران را برای دستیابی به سرعتی بی سابقه یاری دهند. در حال حاضر شرکت های صاحب نامی چون Verizon w  ،AT&T ، Sprint ، DoCoMo ،LG، Telia ، و .... در نظر دارند با دستیابی به این سرویس اینترنت سطح کارائی خدمات خود را افزایش داده واقدام به بهره وری از این اینترنت ها کنند .

 

 

 

 

منبع

آریوپیام ایرانیان(توزیع کننده برتر ایرانسل)