جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

فیس بوک و توئیتر به عنوان دو اپلیکیشن سردمدار و رهبر در حیطه شبکه های اجتماعی شناخته میشوند اما در طول سالهای گذشته اپلیکیشن های دیگری چون اینستاگرام ، اسنپ چت ، وین و پینترست به این لیست پیوسته اند .  باید دید در سال 2016 چه مسائلی در انتظار لیست بلند بالای شبکه های اجتماعی خواهد بود . ما در اینجا به معرفی 7 اپلیکیشنی که انتظار میرود در این سال جزو موفق ترین ها باشند میپردازیم . 

 

 

Peach 

 

Peach  از آخرین شبکه های اجتماعی در سطح جهانی به حساب می آید . اپلیکیشنی که به صورت  اختصاصی توسط موسس Vine  برای سیستم عامل های iOS طراحی شده است . این اپلیکیشن مجموعه ای از جذابترین ویژگی هایی است که در کل اپلیکیشن های اجتماعی دیده میشود، با این تفاوت که این طراح تمام این بهترین ها را در قالب یک کل واحد به کاربر عرضه کرده است . اپلیکیشن پیچ در واقع ادغامی از Facebook , Path,Snapchat, و Tumblr  است . 

 

 

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

 

 

Yik Yak 

 

 

ییک یاک به شما این امکان را میدهد که افکار و ذهنیات خود را با افراد دیگر در نقاط دیگر دنیا به اشتراک بگذارید .باید اشاره کرد که این اپلیکیشن از محبوب ترین ها بین دانش آموزان و دانش جویان محسوب میشود  . پست هایی که  در فضای این اپلیکیشن منتشر میشوند در صورت محبوب بودن به رای گذارده خواهند شد ، به این نحو میتوانید جذاب ترین و مفید ترین پست ها را در صدر نوار ابزار News Feed  خود مشاهده کنید . از دیگر ویژگی های جالب این اپلیکیشن این است که میتوانید از پست هایی که در دیگر نقاط جهان منتشر شده اند  مطلع شوید ، به طور مثال اگر ساکن نیویورک هستید به راحتی میتوانید از مطالبی که دانش جویان لندنی به اشتراک میگذارند استفاده کنید . این مساله برای آن دسته از کاربرانی که کنجکاو هستند بدانند مباحث مورد علاقه ملت های دیگر حول چه محوری است و به چه مسائلی علاقه مند میباشند بسیار مفید خواهد بود . 

 

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

 

KiK

 

کیک به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان شناخته میشود و این قابلیت را به شما میدهد که بدون نیاز به شماره تلفن با دوستان خود در قالب وب ،چت کنید .شما به راحتی تنها با انتخاب یک نام کاربری میتوانید عکس ، ویدئو ، کادو ، بازی و مسلما محتوای متنی خود را اشتراک گذاری کنید . به غیر از این امکانات قادر خواهید بود با استفاده از تنظیم دستی دوربین خود دوستان جدیدی را به لیست دوستان خود اضافه کنید . 

 

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

 

Shots 

 

Shots به عنوان رقیب اصلی Snapchat  شناخته میشود .این اپلیکیشن این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که به وسیله دوربین سلفی گوشی  هوشمند خود عکاسی کنید و یا به ظبط ویدئو بپردازید و این عکس ها و ویدئوها را با کاربران دیگر Shots به اشتراک بگذارید . در قالب این اپلیکیشن میتوانید بر روی عکس ها کامنت گذاری کنید و یا با دوستان خود از طریق چت صحبت کنید .جالب است بدانید این اپلیکیشن از اپ هایی است که برای ساعت های Apple watch  طراحی شده است . 

 

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

Hyper 

 

از اپلیکیشن های رایگان دیگری که در زمینه به اشتراک گذاری عکس  به کاربران ارائه میشود میتوان به اپ Hyper  اشاره کرد . این اپلیکیشن محبوب که مجهز به سیستم نظر دهی است، به گونه ای عمل میکند که دوستان شما میتوانند با توجه به عکسی که ارسال کرده اید به مدل موی شما و یا رنگ لباستان رأی بدهند و نظرات خود را در رابطه با عکس جدید شما اعلام کنند .شما هنگام کار با این اپلیکیشن میتوانید هویت شخصی خود را مخفی نگه دارید ،به این ترتیب جای نگرانی  برای شما وجود نخواهد داشت .

 

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

Bebo

 

در اوایل سال 2000 میلادی بی بو به عنوان یک کنال اجتماعی شناخته میشد و شباهت هایی با MySpace  داشت .جالب است بدانید که در آن سالها این برنامه جزو محبوب ترین های شبکه های اجتماعی به شمار می آمد  و اکثر افراد در آن عضویت داشتند. اما با به روی کار آمدن فیس بوک و توئیتر و محبوبیتی که این دو اپلیکیشن در سطح جهانی کسب کردند نقش بی بو جایگاه خود را از دست داد ، تا جایی که دست اندر کاران این شبکه تصمیم به حذف کلی آن گرفتند .حال با بازگشت دوباره این برنامه اینبار در قالب اپلیکیشن رو به رو هستیم .سیستم کاری این اپ بی شباهت با فیس بوک و توئیتر نیست ،با این تفاوت که محیط این اپلیکیشن مفرح تر و جذاب تر از اپلیکیشن های مشابه به نظر می رسد ،در این برنامه میتوانید اقدام به ساخت آواتار شخصی کنید ،با دوستان خود چت کنید و از هشتگ های اختصاصی خود بهره مند شوید  از آنجا که این اپلیکیشن رایگان است امتحان آن برای شما ضرر نخواهد داشت . 

 

جدیدترین شبکه های اجتماعی 2016 را بیشتر بشناسیم .

 

در آخر با توجه به نیاز خود اپلیکیشن مورد علاقه تان  را انتخاب کنید .شما میتوانید نتیجه کار با  اپلیکیشن های نوظهور را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، از نقاط قوت و ضعف آن بگویید و به بهترین آنها رای مثبت دهید .باید دید آیا اپلیکیشنی به میان خواهد آمد که رقیبی واقعی برای سرویس هایی چون فیس بوک و یا اینستاگرام محسوب شود یا خیر ؟

 

 

منبع :pcadvisor.co.uk