ایرانسل در انتظار عملیاتی شدن ترابردپذیری

به گفته ایرانسل، تمامی مراحل راه اندازی طرح ترابردپذیری شماره های همراه را در شبکه خود به اتمام رسانده است و در انتظار انجام هماهنگی های لازم با سایر اپراتورها توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، به طوری که این شبکه به صورت همزمان در سراسر کشور عملیاتی شود.

 ترابردپذیری شماره تلفن همراه یا MNP  Mobile Number Portability، با بیش از 15 سال سابقه  و پیاده سازی در بیش از 70 کشور جهان، فرایندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود، از یک خدمات دهنده تلفن همراه به خدمات دهنده دیگر کوچ کند.

پیش از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اپراتورهای تلفن همراه را ملزم به ارائه این خدمت کرده و اجرای ترابردپذیری را شرط ارائه پروانه نسل‌های سوم و بالاتر به اپراتورها قرار داده بود. در همین راستا روز اول شهریور ۹۴طی مراسمی تفاهم‌نامه طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه به امضای مدیران عامل اپراتورها رسید.

ایرانسل در آستانه 27 اردیبهشت ماه 1395 (روز جهانی مخابرات) آماده اجرایی شدن این طرح سراسری با روش ACQ/OR است تا مشترکان تمامی اپراتورها بتوانند پس از ممانعت‌های چندین ساله، از حق انتخاب،کیفیت، قیمت و تجربه بهتری بهره‌مند شوند.

منبع: ایرانسل