کنتور هوشمند ایرانسل

کنتور هوشمند ایرانسل

🔸 درحالی که روزانه ۱۸۰۰ کودک زیر پنج سال در سراسر دنیا به‌دلیل ابتلا به بیماری‌های ناشی از عدم دسترسی به آب سالم جان خود را از دست می‌دهند، هم‌زمان در دیگر نقاط جهان ساکنان زمین منابع آب سالم را با بی‌مبالاتی هدر می‌دهند! یونیسف با اعلام این آمار تکان‌دهنده، هشداری جدی به مردم و رهبران جهان داده‌ است.

🔸 هندوستان ازجمله کشورهایی است که بیشترین مشکلات را در زمینه کمبود منابع آب دارد. اخیرا شهردار شهر بنگلور هند، با درک این چالش و با استفاده از راهکارهای اینترنت اشیا، اقدام به اجرای پروژه کنتور هوشمند در این شهر کرده است.  در فاز اول، یکی از شهرک‌های بنگلور که نزدیک به ۱۲ میلیون جمعیت دارد به کنتورهای هوشمند مجهز شد.

مهندسان بر پایه ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) اقدام به نصب تراشه‌های هوشمند بر روی کنتورهای آب خانه‌ها کردند تا امکان مدیریت مصرف آب فراهم شود. اجرای این پروژه ۳۵ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب را به‌دنبال داشت.

با استفاده از اپلیکیشن  الگوی مصرف خانوار، مشترکان این شهرک از نحوه مصرف خود مطلع شده و الگوهای مصرف خود را اصلاح می‌کنند. همچنین در صورت نقص در اتصالات و چکه‌کردن آب به آنان جهت برطرف‌کردن مشکل اطلاع‌رسانی می‌شود.

🔸 امیدواریم پروژه هوشمندسازی کنتورهای آب، برق و گاز که در دو سال اخیر با همکاری ایرانسل و سازمان‌های مربوطه در برخی از شهرهای ایران اجرا شده، به سرعت در سراسر کشور گسترش یابد تا علاوه بر رفع مشکلات و تهدیدات ناشی از خشکسالی و بحران آب در کشور، در راستای عزم جهانی برای حفظ منابع آب شیرین گامی جدی برداشته باشیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - آریو پیام ایرانیان | نماینده رسمی ایرانسل توسعه یافته توسط تیم طراحی سایت و برنامه نویسی Tech Team