کنتورهای هوشمند

کنتورهای هوشمند

🔸با افزایش جمعیت و روند شهرنشینی، کمبود منابع طبیعی بیشتر از قبل احساس می‌شود. در همین رابطه، محدودیت منابع و الگوی نادرست مصرف در ایران، نیاز به مدیریت بهینه منابع طبیعی را بیشتر کرده است.

بهره‌مندی از راهکارهای مبتنی بر ارتباط دستگاه به دستگاه (M2M) و فناوری اینترنت اشیا (IoT) مثل کنتورهای هوشمند در صنایع آب و انرژی، یکی از موفق‌ترین اقدامات برای بهینه‌سازی سیستم‌های مدیریت مصرف منابع و انرژی است.

🔸پیاده‌سازی سیستم مدیریت هوشمند در شبکه برق‌رسانی شهری، امکانات فراوانی را در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد:

✅ جمع‌آوری اطلاعات مصرف هر خانوار
✅ نمایش اطلاعات به‌صورت نمودار
✅ به دست آمدن مشخصات آماری مصرف ازجمله اوج مصرف و میانگین مصرف
✅ تحلیل الگوی مصرف خانوارها

🔸با به دست آمدن این اطلاعات الگوی مصرف خانوارهای هر منطقه از شهر در اختیار مدیران شهری قرار می‌گیرد که بر اساس آن قادر به برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت هستند. یکی از دیگر مزایای به‌کارگیری کنتورهای هوشمند، ارائه اطلاعات روند مصرف انرژی به خانوارهاست.

با این کار هر خانواده می‌تواند الگوی مصرف خود را با الگوی مصرف شهر و الگوی مصرف صحیح و استاندارد مقایسه کرده و نکات کاربردی را در رابطه با اصلاح روش مصرف خود دریافت کند.

🔸 ایرانسل، بزرگ‌ترین اپراتور دیتای کشور، به دنبال بهره‌گیری از این راهکارهای مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا در جهت بهبود زندگی هموطنان عزیز است. در همین راستا، طرح آزمایشی کنتورهای هوشمند برق، به‌تازگی توسط ایرانسل در شهرمقدس مشهد پیاده‌سازی شد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - آریو پیام ایرانیان | نماینده رسمی ایرانسل توسعه یافته توسط تیم طراحی سایت و برنامه نویسی Tech Team