همایش تخصصی تهران هوشمند

همایش تخصصی تهران هوشمند

 نخستین همایش تخصصی تهران هوشمند با حضور ایرانسل به‌عنوان یکی از حامیان اصلی این رویداد برگزار شد.

🔸 در سال‌های اخير اقدامات مختلفي در سراسر كشور و به‌خصوص شهر تهران حول موضوع “شهر هوشمند” انجام‌شده است. به نظر می‌رسد این اقدامات علي‌رغم توفيقاتي كه داشته‌اند تا رساندن تهران به شهري با استانداردهاي شهر هوشمند فاصله زيادي دارند.

اولین همایش تهران هوشمند،  با هدف بررسی جایگاه تهران به‌عنوان یک شهر هوشمند و بررسی زیرساخت‌های موجود و موردنیاز برای رسیدن به شهر هوشمند ایده‌ال، از ۱۳ اسفند و با حمایت ایرانسل آغاز به کار کرد.

این رویداد در اولین روز با سخنرانی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، شهردار تهران، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و جمعی از سخنرانان داخلی و خارجی آغاز شد.

🔸 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سخنرانی خود در این رویداد، با اشاره به اینکه رسیدن به شهر هوشمند نیازمند گفتمان همه دست‌اندرکاران است، افزود:‌ همکاری فناوری اطلاعات و مدیریت شهری باعث بالا بردن بهره‌وری و اثربخشی خواهد شد. ایجاد شهر هوشمند از الزامات زندگی بشر است و اگر بخواهیم مدیریت منابع را بهتر انجام دهیم باید از راهکارهای شهر هوشمند استفاده بهینه کنیم.

🔸 در قسمت دیگری از این همایش، محمد علی نجفی، شهردار تهران بیان کرد: نیاز امروز جوامع شهری برای پاسخگویی به حیات بشری و زیست‌پذیر کردن شهرها این است که برنامه تحقق شهر هوشمند را به صورت جدی مورد توجه قرار دهیم. وی همچنین لازمه چنین شهری را اینترنت پرسرعت دانست.

همایش تخصصی تهران هوشمند

🔸 بخش‌های مختلف رویداد تهران هوشمند به شرح زیر است:

▫️ ميزگردهاي تخصصي با حضور بازيگران اصلي شهر هوشمند در كشور

▫️ کارگاه‌های ارائه محصول و معرفي خدمات

▫️ نمايشگاه جانبي با حضور شرکت‌ها و سازمان‌هایی كه در اين زمينه خدمات و محصولاتی براي عرضه دارند

▫️ بخش استارت آپ‌هاي فعال در زمينه مديريت شهري

🔸 ایرانسل به‌عنوان یکی از شرکت‌های اصلی فعال در حوزه تامین زیرساخت‌های شهر هوشمند و امنیت اطلاعات، از حامیان اصلی این رویداد بوده و با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و میزگردهای متعدد پیرامون راهکارهای اینترنت اشیا، در این رویداد شرکت کرده است. این همایش، امروز با برگزاری پنل‌ها و کارگاه‌های تخصصی متنوع به کار خود پایان خواهد داد.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - آریو پیام ایرانیان | نماینده رسمی ایرانسل توسعه یافته توسط تیم طراحی سایت و برنامه نویسی Tech Team