ناوگان حمل‌ونقل ایرانسل

ناوگان حمل‌ونقل ایرانسل

ناوگان حمل‌ونقل ایرانسل چیست؟

حمل‌ونقل و استفاده از ناوگان، تاثیرات گوناگونی بر محیط زیست دارد. از جمله این تاثیرات می‌توان به آلودگی هوا و آلودگی صوتی، آلودگی ناشی از تردد جاده‌ای، آلودگی نفتی، از بین بردن جاده‌ها و نهایتا از بین رفتن منابع و تخریب لایه اوزون اشاره کرد.

اما به لطف پیشرفت تکنولوژی در حوزه سامانه‌های مدیریت ناوگان و سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند مثل تجهیزات مخابراتی و ردیاب‌ها، دستیابی به ناوگانی هوشمند با حداقل آلودگی ممکن شده است. با به کارگیری سامانه‌های  ناوگان می‌توان از بروز وقایع بزرگ و جبران‌ناپذیر زیست‌محیطی جلوگیری کرد.

وقتی صحبت از آلودگی هوا می‌شود، آن چه اذهان عمومی را به خود مشغول می‌کند مصرف بی‌رویه بنزین و گازوئیل توسط خودروهای درون و برون شهری است و شاید کمتر کسی لحظه‌ای به عملکرد راننده فکر کند.

کارکرد درجا یا به عبارتی گرم کردن خودرو، شتاب‌های ناگهانی، ترمزهای ناگهانی، گردش‌های شدید، سرعت غیر مجاز، عدم سرویس به موقع خودرو و تعمیرات و نگهداری و دور موتور بالا از عواملی هستند که ناشی از عملکرد و عادات رانندگان بوده و موجب افزایش مصرف سوخت می‌شوند.

این در حالیست که با استفاده از سامانه‌های مدیریت ناوگان می‌توان عملکرد راننده را کنترل کرده و ضمن تامین ایمنی راننده و تبدیل خیابان‌ها به جایگاهی امن برای شهروندان، مصرف سوخت را کاهش داده و آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از حمل‌ونقل را به حداقل رساند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - آریو پیام ایرانیان | نماینده رسمی ایرانسل توسعه یافته توسط تیم طراحی سایت و برنامه نویسی Tech Team