معرفی کتاب صفر تا یک

معرفی کتاب صفر تا یک

شاید «بلیک مسترز» زمانی که در دانشگاه استنفورد در حال یادداشت‌برداری از صحبت‌های «پیتر تیل» بود هرگز تصورش را هم نمی‌کرد که روزی یادداشت‌هایش تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های استارت‌آپ و کسب‌وکار در سراسر دنیا شوند.

شرکت PayPal تنها یکی از تجارب پیتر تیل در حوزه استارت‌آپ و  کسب‌وکار است که هم‌اکنون ۲۳۲ میلیون حساب کاربری در سراسر جهان دارد

. او اولین سرمایه‌گذاری خارجی  فیسبوک را انجام داد و از اولین سرمایه‌گذاران Linkedin و Yelp و بسیاری از استارت‌آپ‌های موفق دیگر است. ثروت پیتر تیل در فوریه ۲۰۱۸ بالغ بر ۲.۵ میلیارد دلار 💵 بوده است.

کتاب «صفر تا یک» نوشته تیل و مسترز به راه‌حل‌هایی اشاره می‌کند که قبلاً وجود نداشته‌اند. این کتاب توضیح می‌دهد که شرکت‌های بزرگ چگونه از هیچ متولد می‌شوند.

در واقع هنگامی که یک گروه روی مسئله‌ای کار می‌کند که در حال حاضر راه‌حلی دارد، در حال حرکت از ۱ به سمت ۱+n است.

اما وقتی بر روی مسئله‌ای که راه‌حل مرسومی ندارد کار کند، در واقع از هیچ یا ۰ به سمت ۱ حرکت می‌کند، یعنی یافتن اولین پاسخ قابل اطمینان. در این کتاب نویسنده بر نقش تعیین‌کننده‌  نوآوری به جای پیشرفت تکوینی و تدریجی تأکید دارد و خواننده را به مطرح نمودن پرسش‌های معکوس ترغیب می‌کند. از خود بپرسیم چقدر به آن‌چه که از گذشته آموخته‌ایم اطمینان داریم؟

«نسیم نقولا طالب» نویسنده  کتاب ارزشمند «قوی سیاه» می‌گوید: وقتی یک فرد ریسک‌پذیر کتابی نوشت، حتماً بخوانیدش. اگر آن فرد پیتر تیل بود، آن را دوبار بخوانید، حتی محض احتیاط سه بار بخوانیدش. مجله فوربز در مورد این کتاب می‌نویسد: خواندن این کتاب به شما احساس قدرت فرابشری می‌دهد.
این کتاب از زمان انتشارش همواره جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز بوده و در اغلب لیست‌های «کتاب‌هایی که حتماً باید مطالعه کنید» قرار دارد. نسخه‌هایی از این کتاب به زبان فارسی نیز موجود است. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار یا هر نوع ایده جسورانه‌ دیگری هستید هرگز این کتاب را از دست ندهید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - آریو پیام ایرانیان | نماینده رسمی ایرانسل توسعه یافته توسط تیم طراحی سایت و برنامه نویسی Tech Team