خدمات ذخیره سازی ابری ایرانسل

خدمات ذخیره سازی ابری ایرانسل

 

هزینه تهیه، بروزرسانی و نگهداری سرورهای محلی و تجهیزات IT برای ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات سازمان‌ها روز به روز در حال افزایش است. اما ظهور فناوری ابری توانسته است تحولی عظیم در هزینه‌ها و فرآیندهای بخش IT سازمان‌ها ایجاد کند.

با بکارگیری خدمات ابری، سازمان‌ها می‌توانند به میزان مورد نیاز خود، تجهیزات IT را با هزینه‌ای به‌صرفه در اختیار بگیرند. بنابراین، سازمان‌ها دیگر هزینه‌های هنگفت برای خرید یا به‌روزرسانی و نگهداری تجهیزات IT نخواهند پرداخت.

به‌عنوان مثال، در حوزه ذخیره‌سازی داده‌ها،با بهره‌گیری از فضای انعطاف‌پذیری که سرورهای ابری در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهند، شما به میزان حجم مورد استفاده خود از این سرورها هزینه پرداخت می‌کنید. علاوه براین، عدم محدودیت زمانی و مکانی در دسترسی به اطلاعات، مدیریت داده‌های سازمانی را تسهیل خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار در زمینه ذخیره سازی ابری در جهان هزینه شده است و به نظر می‌رسد با روند رو به رشد فعلی، این رقم در سال‌های آتی افزایش قابل توجهی پیدا کند.

زمانی که شما تمام زیرساخت‌ها و فرایندهای IT را به‌صورت محلی در داخل سازمان خود پیاده‌سازی می‌کنید، به تجهیزات فراوان و تعداد بسیاری نیروی متخصص نیاز پیدا خواهید کرد. این مسئله هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ فرایندهای کاری و ایجاد یکپارچگی در عملیات سازمان فشار مضاعفی را بر مجموعه وارد می‌آورد.

در سوی دیگر، خدمات ابری با تمرکز بر پلتفرم‌ها و رابط‌ها کاربری استاندارد و ساده، علاوه بر رفع دغدغه‌های مربوط به تجهیزات، نیاز به جذب متخصصین و نیروی کار متعدد را نیز کاهش خواهد داد. بنابراین شما ضمن کاهش هزینه‌ها، سازمانی چالاک‌تر، سریع‌تر و با کارایی بالاتر خواهید داشت.

۴

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - آریو پیام ایرانیان | نماینده رسمی ایرانسل توسعه یافته توسط تیم طراحی سایت و برنامه نویسی Tech Team